Przed niedzielnymi meczami liderem był Ajax przed broniącym tytułu PSV (po 81 punktów). Wydawało się, że w ostatniej kolejce obie drużyny odniosą zwycięstwa i nic się nie zmieni.

Jak się okazało, swój plan wykonali tylko piłkarze PSV, który pokonali na wyjeździe zespół środka tabeli - PEC Zwolle 3:1. Teoretycznie łatwiejsze zadanie miał Ajax, grający z przedostatnim Graafschap. Do przerwy prowadził 1:0 po golu Niemca marokańskiego pochodzenia Amina Younesa, ale w 55. minucie wyrównał mocnym strzałem z ok. 16 metrów Bryan Smeets.

Do końca wynik nie uległ zmianie, po ostatnim gwizdku sędziego załamani piłkarze gości zakrywali twarze dłońmi... Napastnik Ajaksu Arkadiusz Milik został zmieniony w 66. minucie. Wcześniej reprezentant Polski miał okazje, ale nie zdołał powiększyć swojego dorobku strzeleckiego.

De Boer pracował z drużyną z Amsterdamu od 2010 roku. Wywalczył z nią cztery tytuły mistrzowskie w latach 2011-14. Jego następca nie jest jeszcze znany.