Mistrz świata z 2006 r. może być jednak spokojny o swoją przyszłość, bo władze AS Roma zapowiedziały już wcześniej, że po zakończeniu piłkarskiej kariery zostanie w klubie.

Reklama

Zależało mi na podpisaniu kontraktu, bo to spełnienie moich marzeń. Zawsze chciałem zakończyć karierę w koszulce jednego klubu - tym zespołem była i jest AS Roma - napisał Totti na oficjalnej stronie stołecznego klubu.

Z AS Roma związany jest od początku kariery. Dołączył do klubu w 1989 r. w wieku 12 lat, a zadebiutował w pierwszej drużynie w marcu 1992 r. w wieku 16 lat w meczu przeciw Brescii. Sześć lat później został kapitanem zespołu

W minionym sezonie rozegrał tylko 13 spotkań, z powodu kontuzji, strzelił pięć goli i zanotował cztery asysty. Rzymski klub zakończył rozgrywki na trzecim miejscu.

Grał u 16 szkoleniowców. 8 maja rozegrał 600. mecz w Serie A i jest trzecim na liście zawodników, którzy najwięcej grali w Serie A. Wyprzedzają go Paolo Maldini (647 mecze) z AC Milan i Javier Zanetti (615) z Interu Mediolan.

Piłkarz zdobył dla AS Roma 305 bramek biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w tym puchary europejskie, zaś we włoskiej ekstraklasie strzelił 248 goli. W klasyfikacji ligowych strzelców wszech czasów zajmuje drugie miejsce, za Silvio Piolą, który w latach 1929-54 uzyskał 274 bramki (grał w w sześciu klubach m.in. Juventusie Turyn i Lazio).