Zakończyła się pierwsza część mojego życia jako piłkarza. Teraz zacznie się kolejna, ważniejsza. Potrzebuję czasu, żeby zdecydować, krok po kroku, jaka rola bardziej przypadnie mi do gustu. Oddaję się do dyspozycji klubu - od młodych zawodników do prezesa - napisał Totti w oświadczeniu.

"Il Capitano" zadebiutował w barwach Romy 28 marca 1993 roku. Jego piłkarska kariera trwała 8827 dni. W klubie strzelił 307 bramek podczas 784 meczów, z których 618 rozegrał w Serie A.

Po raz ostatni wystąpił 28 maja na stołecznym Stadionie Olimpijskim. Gospodarze pokonali Genoę 3:2, dzięki czemu zostali wicemistrzami kraju.

Reklama

Później pojawiało się wiele doniesień mówiących o tym, że Totti będzie jednak kontynuował karierę, ale w innym klubie. Zawodnik miał zastanawiać się nad przeniesieniem się na inny kontynent. Z drugiej strony mówiono też, że zostanie asystentem nowego dyrektora sportowego Romy - Hiszpana Monchiego. Sam Totti dotychczas nie zdradził żadnych konkretów.

Jak się do mnie zwracać? Mówcie mi Francesco. Zawsze - zakończył oświadczenie doświadczony piłkarz.

Reklama

W rzymskim klubie spędził 25 sezonów, a w reprezentacji Włoch rozegrał 58 meczów, w których zdobył dziewięć bramek. W 2006 roku wywalczył mistrzostwo świata.