"Ten transfer stanowi ważny element procesu przebudowy, który nas czeka. Manchester United złożył nam bardzo dobrą ofertę, a za rok kontrakt Heinricha się kończy i mógłby odejść za darmo" - powiedział szef BVB Hans-Joachim Watzke.

Reklama

Niemiecka agencja dpa donosi, że Borussia mogła otrzymać za Mchitarjana nawet 42 mln euro. Byłby to nie tylko najdrożej sprzedany piłkarz w historii klubu, ale także całej Bundesligi, uwzględniając graczy, których umowa ważna była jeszcze tylko rok. 27-letni pomocnik do Borussii trafił w 2013 roku z Szachtara Donieck za 27,5 mln euro.

To trzeci piłkarz sprzedany przez klub z Dortmundu w ostatnich miesiącach. Wcześniej do Bayernu Monachium odszedł obrońca Mats Hummels, a do Manchesteru City pomocnik Ilkay Guendogan. Łącznie Borussia za całą trójkę otrzymała prawdopodobnie ponad 100 mln euro.

Mchitarjan zwyciężył w plebiscycie "Kickera" na najlepszego piłkarza z pola w minionym sezonie w Niemczech. Na drugim miejscu w tym głosowaniu sklasyfikowano Roberta Lewandowskiego z Bayernu.

To trzeci zawodnik, który wzmocnił Manchester United w ostatnim czasie. W tym tygodniu potwierdzono przyjście do zespołu z Old Trafford Szweda Zlatana Ibrahimovica, a wcześniej klub pozyskał z Villarreal reprezentacyjnego obrońcę Wybrzeża Kości Słoniowej Erica Bailly'ego.

Reklama