Luiz wraca na "stare śmieci". Dwa lata temu przeszedł do Paryża właśnie z Chelsea. Francuski klub zapłacił wówczas za niego 50 mln funtów, co było rekordową kwotą wydaną na obrońcę.

Reklama

"Zawodnik musi przejść jeszcze testy medyczne oraz uzgodnić warunki kontraktu" - napisano na oficjalnej stronie londyńskiej drużyny.

Parę godzin wcześniej sfinalizowano zakup Hiszpana Alonso. 25-letni obrońca podpisał pięcioletni kontrakt. Brytyjskie media poinformowały, że Fiorentina otrzymała za ten transfer 23 mln funtów; z kolei Luiz miał kosztować 30 mln funtów.

Alonso również ma już za sobą przygodę w Premier League. W latach 2010-13 grał w Bolton Wanderers, a w 2014 roku spędził pięć miesięcy na wypożyczeniu w Sunderland.

"Jestem bardzo szczęśliwy. To dla mnie duży krok w przód w mojej karierze. W końcu nadszedł czas, w którym trzeba zacząć wygrywać tytuły. To nie była dla mnie trudna decyzja do podjęcia. Od zawsze marzyłem o tym, by grać w Chelsea" - powiedział wychowanek Realu Madryt, cytowany na oficjalnej stronie londyńskiego klubu.