Dwie bramki dla Romy zdobył Edin Dżeko (48, 57). W pierwszej połowie gole dla stołecznego zespołu strzelili Stephan El Shaarawy (26) i Mohamed Salah (37). Goście mieli szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki, ale w 60. minucie Szczęsny obronił strzał z rzutu karnego. "Jedenastkę" egzekwował Raffaele Palladino.

Roma z dorobkiem 10 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Taki sam dorobek ma jednak Chievo Werona, które pokonało na własnym boisku Sassuolo 2:1, oraz Inter. Zespół z Mediolanu wygrał na wyjeździe z Empoli 2:0 z Łukaszem Skorupskim w bramce. Polskiego bramkarza dwukrotnie pokonał Mauro Icardi (10, 17).

Bezbramkowy remis na wyjeździe zanotowało SSC Napoli, które zmierzyło się z Genoą. W podstawowym składzie gości wystąpił Arkadiusz Milik, który w 82. minucie opuścił boisko. Z kolei Piotr Zieliński wszedł na boisko dziewięć minut wcześniej. SSC Napoli z dorobkiem 11 punktów znajduje się na drugim miejscu w tabeli.

Na prowadzeniu w Serie A jest Juventus Turyn (12 pkt), który wygrał przed własną publicznością z Cagliari 4:0. Bramki dla "Starej Damy" zdobyli Daniele Rugani (14), Gonzalo Higuain (33), Dani Alves (39) i Luca Ceppitelli (83. samobójczą).

>>>Juventus - Cagliari 4:0. Zobacz gole

Również w środę Sampdoria z Karolem Linettym w składzie przegrała na wyjeździe z Bologną 0:2. Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał cały mecz.