Drużyna z Dortmundu przegrywała w Ingolstadt już 0:2 i 1:3. W 69. minucie gola na 2:3 strzelił Kolumbijczyk Adrian Ramos, a w doliczonym czasie jeden punkt uratował gościom 18-letni reprezentant USA Christian Pulisic.

Wcześniej bramki dla gospodarzy zdobyli Almog Cohen z Izraela i dwie Paragwajczyk Dario Lezcano, zaś dla BVB Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang, dla którego to już siódme trafienie w sezonie.

W Lidze Mistrzów Borussia pokonała we wrześniu Legię w Warszawie 6:0. U siebie podejmie stołeczny zespół 22 listopada.

Piłkarze z Ingolstadt awansowali na przedostatnie miejsce w tabeli - mają dwa punkty, podobnie jak ostatni Hamburger SV. Borussia jest szósta (14 pkt).

Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego gra w sobotę wieczorem u siebie z Borussią Moenchengladbach. Bawarczycy wciąż są liderem. Przed tym meczem mają 17 punktów, podobnie jak Hertha Berlin, która pokonała u siebie dotychczasowego wicelidera FC Koeln 2:1.

Bramki dla berlińczyków zdobyli Bośniak Vedad Ibisevic (szósty gol w sezonie) i Niklas Stark, a dla gości lider klasyfikacji strzelców Bundesligi - przed tą kolejką - Francuz Anthony Modeste, który łącznie ma osiem trafień.

Kolejnej porażki doznał słabo spisujący się VfL Wolfsburg, tym razem na wyjeździe 1:3 z SV Darmstadt. Goście, zajmujący dopiero 15. miejsce w tabeli, grali od 23. minuty w dziesiątkę (czerwoną kartkę zobaczył Holender Jeffrey Bruma). Piłkarz "Wilków" Jakub Błaszczykowski siedział na ławce rezerwowych.