Francuz po ostatnich treningach odczuwa ból stawu kolanowego, jednak na razie sztab medyczny zespołu nie postawił ostatecznej diagnozy.

Reklama

"W tej sytuacji, gdy zawodnik odczuwa dyskomfort spowodowany bólem, nie zamierzamy ryzykować i doprowadzić do pogorszenia. Karin nie zagra w niedzielę, musi przejść szczegółowe badania" - powiedział Zidane.

Szkoleniowiec Realu potwierdził, że w piątkowym treningu uczestniczył już Chorwat Luka Modric, który przez prawie miesiąc leczył kontuzję.

Benzema, były piłkarz reprezentacji Francji, od grudnia 2015 roku nie gra w zespole narodowym. Został z niego usunięty za domniemane szantażowanie kolegi z drużyny Mathieu Valbueny. "Działamy dla dobra reprezentacji, nie kierujemy się żadnymi, innymi względami" - tłumaczył decyzję szkoleniowiec Francji Didier Deschamps.

W listopadzie 2015 zawodnik został w Paryżu przesłuchany przez policję w związku z podejrzeniem o szantażowanie Valbueny ujawnieniem sekstaśmy z jego udziałem. Materiałem obciążającym były billingi oraz nagrania rozmów pomiędzy zawodnikami.

Reklama

W marcu sąd zniósł zakaz spotkań obu kolegów z reprezentacji, ale ostatecznie Francuska Federacja Piłkarska (FFF) zdecydowała, że nie może mieć w ekipie zawodnika, którego sytuacja prawna nie jest do końca jasna. To spowodowało, że Benzema nie otrzymał powołania do reprezentacji i nie wystąpił w mistrzostwach Europy.

Zawodnik, który od początku nie zgadzał się z decyzją FFF, skierował sprawę do sądu.