Przez długi czas meczu w Rzymie wydawało się, że faworyzowani gospodarze bez kłopotów zdobędą trzy punkty. Po godzinie gry prowadzili 2:0 po golach zdobytych na początku spotkania przez Bośniaka Edina Dżeko (łącznie 12 trafień w sezonie).

W 60. minucie Szczęsnego pokonał jednak Albańczyk Ledian Memushaj. Dziesięć minut później gola na 3:1 zdobył z rzutu karnego Argentyńczyk Diego Perotti, ale wkrótce potem polski bramkarz znów był bezradny, tym razem mocnym i celnym strzałem popisał się Gianluca Caprari.

Do końca pozostał ponad kwadrans, ostatecznie jednak wynik nie uległ zmianie. Dzięki temu Roma ma 29 punktów i znów jest na drugim miejscu w tabeli. Pescara jest osiemnasta (7).

Liderem z 33 punktami pozostał Juventus. Piłkarze z Turynu ponieśli trzecią ligową porażkę w sezonie, ulegając na wyjeździe Genoi 1:3.

Obrońca tytułu rozpoczął niedzielne spotkanie bardzo źle, już w 29. minucie przegrywał 0:3. Najpierw dwie bramki dla gospodarzy zdobył Argentyńczyk Giovanni Simeone, syn słynnego trenera Atletico Madryt, a później samobójcze trafienie zaliczył Brazylijczyk Alex Sandro.

Utytułowanych gości stać było tylko na honorowego gola Bośniaka Miralema Pjanica w 82. minucie.

Wszystkie goniące Juventus drużyny z czołówki wygrały w weekend swoje mecze. Trzecie miejsce, z identycznym dorobkiem punktowym jak Roma, zajmuje AC Milan (29). Piłkarze z San Siro w sobotę pokonali 4:1 na wyjeździe Empoli z Łukaszem Skorupskim w bramce. Polskiego golkipera dwa razy pokonał Gianluca Lapadula, raz Hiszpan Suso, a jedno trafienie było samobójcze (Andrea Costa). To szóste zwycięstwo Milanu w ostatnich ośmiu meczach.

Po 28 punktów mają Lazio i rewelacyjnie spisująca się w obecnym sezonie Atalanta. Rzymianie pokonali na wyjeździe Palermo 1:0. W pokonanym zespole, który spadł na ostatnie miejsce, na ławce rezerwowych siedział Thiago Cionek. Z kolei drużyna z Bergamo wygrała na wyjeździe z Bologną 2:0.

Dziesiąta w tabeli Sampdoria Genua, w której w pierwszej połowie grał Karol Linetty, zremisowała na wyjeździe z Crotone 1:1. Gospodarze awansowali na przedostatnią pozycję.

Piłkarze jedenastego Cagliari, mający podobnie jak Sampdoria 19 punktów, pokonali u siebie Udinese 2:1. Od 83. minuty w zespole gospodarzy wystąpił Bartosz Salamon.

Napoli Piotra Zielińskiego i leczącego kontuzję Arkadiusza Milika podejmie w poniedziałek Sassuolo. Tego samego dnia dojdzie do starcia Interu Mediolan z Fioretiną.