W 66. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Yannis Salibur, a wkrótce potem prowadzenie Guingamp podwyższył Nill De Pauw. Mistrzów Francji stać było tylko na trafienie w 80. minucie Edinsona Cavaniego. To 17. gol Urugwajczyka w obecnym sezonie ligowym - zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Ligue 1.

Krychowiak grał w sobotę od 46. minuty, zmieniając Thiago Mottę. Paryżanie w ostatnich trzech ligowych meczach zdobyli tylko punkt.

Jedyna rzecz, jaką trzeba zrobić, to przestać mówić i pracować w ciszy. Jeżeli jesteśmy dopiero na trzecim miejscu, to znaczy, że nie gramy dobrze - powiedział pomocnik PSG Marco Verratti.

Trenerem Guingamp jest Antoine Kombouare, który w grudniu 2011 roku został zwolniony właśnie z Paris-Saint Germain.

W tabeli drużyna Krychowiaka zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 36 punktów, jej sobotni rywal awansował na czwartą pozycję (29).

Lider Nice (40 pkt) podejmie w niedzielę Dijon FCO, natomiast wicelider AS Monaco (39) Kamila Glika zmierzy się tego dnia u siebie z piątym Olympique Lyon Macieja Rybusa.

W piątek piłkarze Angers SCO przegrali z Nantes 0:2. Asystę przy pierwszej bramce dla gości zaliczył Mariusz Stępiński, który grał do 87. minuty.