Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga francuska: Porażka Paris Saint Germain. Krychowiak grał w drugiej połowie

17 grudnia 2016, 19:27
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jean-Kevin Augustin i Mike Maignan
Jean-Kevin Augustin i Mike Maignan/PAP/EPA
Piłkarze Paris Saint-Germain nie wygrali trzeciego z rzędu meczu we francuskiej ekstraklasie. W 18. kolejce mistrzowie kraju ulegli na wyjeździe Guingamp 1:2. Pomocnik gości Grzegorz Krychowiak wszedł na boisko po przerwie, jeszcze przy stanie 0:0.

W 66. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Yannis Salibur, a wkrótce potem prowadzenie Guingamp podwyższył Nill De Pauw. Mistrzów Francji stać było tylko na trafienie w 80. minucie Edinsona Cavaniego. To 17. gol Urugwajczyka w obecnym sezonie ligowym - zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Ligue 1.

Krychowiak grał w sobotę od 46. minuty, zmieniając Thiago Mottę. Paryżanie w ostatnich trzech ligowych meczach zdobyli tylko punkt.

- powiedział pomocnik PSG Marco Verratti.

Trenerem Guingamp jest Antoine Kombouare, który w grudniu 2011 roku został zwolniony właśnie z Paris-Saint Germain.

W tabeli drużyna Krychowiaka zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 36 punktów, jej sobotni rywal awansował na czwartą pozycję (29).

Lider Nice (40 pkt) podejmie w niedzielę Dijon FCO, natomiast wicelider AS Monaco (39) Kamila Glika zmierzy się tego dnia u siebie z piątym Olympique Lyon Macieja Rybusa.

W piątek piłkarze Angers SCO przegrali z Nantes 0:2. Asystę przy pierwszej bramce dla gości zaliczył Mariusz Stępiński, który grał do 87. minuty.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj