Skorupski wyciągał piłkę z siatki w 11. minucie, gdy po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego nogą do bramki trafił Andrea Belotti. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Manuel Pucciarelli.

Skorupski został bohaterem 10 minut po zmianie stron, kiedy z 11 metrów na jego bramkę uderzył Iago Falque. Hiszpan posłał piłkę mocno, ale blisko środka bramki i Polak zdołał obronić to uderzenie, a na dobitkę nie pozwolili obrońcy Empoli.

Gospodarze są tuż nad strefą spadkową, ale mają nad nią dziewięć punktów przewagi. Jednak zajmujące 18. miejsce Crotone rozegrało o dwa spotkania mniej. Torino jest na dziewiątej pozycji.

W innym niedzielnym spotkaniu Lazio Rzym rozgromiło na stadionie rywala ostatnią w tabeli Pescarę 6:2, a cztery bramki zdobył Marco Parolo. Z kolei Sampdoria Genua, z Bartoszem Bereszyńskim i Karolem Linettym w składzie, niespodziewanie pokonała na wyjeździe AC Milan 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Kolumbijczyk Luis Muriel.

W sobotę Napoli pokonało na wyjeździe Bolognę aż 7:1. Dwie asysty zaliczył Piotr Zieliński. Po raz pierwszy od czasu kontuzji kolana w kadrze gości był Arkadiusz Milik - siedział na ławce rezerwowych.