Jestem wdzięczny za dwa piękne, pełne wydarzeń i emocji lata. Szkoda, że to koniec. Dziękuję kibicom, piłkarzom, sztabowi i wszystkim, którzy nas wspierali. Życzę BVB wszystkiego dobrego - napisał na Twitterze Tuchel, który rozpoczął pracę w tym klubie na początku sezonu 2015/16.

Reklama

W internetowym serwisie dziennika "Ruhr Nachrichten" zauważono, że konto szkoleniowca na Twitterze zostało otwarte... we wtorek przed południem.

Kontrakt Tuchela obowiązywał do 30 czerwca 2018 roku, ale został rozwiązany ze skutkiem natychmiastowym. Klub, którego piłkarzem jest Łukasz Piszczek, będzie musiał wypłacić Tuchelowi i jego asystentom ok. trzech milionów euro odprawy.

W sobotę w ostatnim meczu pod wodzą tego trenera BVB zdobyła Puchar Niemiec. W finale pokonała Eintracht Frankfurt 2:1. W niemieckiej ekstraklasie zespół z Dortmundu zajął trzecie miejsce i zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Favre jest wprawdzie związany z francuskim klubem Nice do 2019 roku, ale od kilku tygodni jego nazwisko pojawiało się w mediach w kontekście Borussii.