Jest porozumienie w sprawie transferu bramkarza Wojciecha Szczęsnego do Juventusu Turyn - podały włoskie media, potwierdzając pierwsze informacje o umowie zawartej przez klub z londyńskim Arsenalem. Piłkarz reprezentacji Polski we wtorek oczekiwany jest w Turynie na badaniach lekarskich.
Według włoskich mediów porozumienie Juventusu z Arsenalem zostało zawarte w poniedziałek po południu. Kwota transferu to 12 milionów euro - wynika z nieoficjalnych informacji. Jak podkreślono, zakończyły się poszukiwania zastępcy Gianluigiego Buffona, którego kontrakt z Juventusem wygasa w przyszłym roku.
Przez ostatnie dwa sezony Szczęsny grał w AS Roma, wypożyczony przez Arsenal. Rozmowy z Juventusem na temat jego przejścia trwały półtora miesiąca.
Wszystko wskazuje na to, że w środę polski bramkarz uda się z drużyną do USA na letnie tournee.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|