29-letni napastnik uważa jednak, że taki transfer nie będzie prosty do zrealizowania.

Znalezienie mojego zmiennika nie będzie łatwe. Wiadomo, że trudno w tym wypadku mówić o zawodniku ze światowej czołówki. Taki piłkarz na pewno chciałby być na boisku również w decydujących momentach – zauważył Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski dodał, że możliwość częstszych zmian mogłaby korzystnie wpłynąć na jego formę.

Reklama

Byłoby dla mnie dużym odciążeniem, gdybym mógł grać te 15 czy 20 minut mniej. Miałbym wtedy więcej sił na kolejne spotkania i mniejsze ryzyko kontuzji. Oczywiście, Thomas Mueller może grać na środku ataku, ale kiedy jest kontuzjowany, sytuacja staje się naprawdę trudna – przyznał 29-letni piłkarz.

Lewandowski stwierdził też, że krótszy czas gry wcale nie musi wiązać się z mniejszą liczbą strzelonych goli.

Kiedy grasz w każdym meczu, to nie znaczy, że będziesz automatycznie więcej trafiał. Czasami lepiej jest kiedy występujesz nieco rzadziej, ale masz więcej sił. Wtedy po zdobyciu gola nie musisz się oszczędzać, ale od razu walczyć o kolejną bramkę – tłumaczył.

Prowadzący w rywalizacji o tytuł króla strzelców Bundesligi zawodnik nie wypowiedział się o żadnym konkretnym piłkarzu, który mógłby zostać jego zmiennikiem. Polak zaznaczył, że musi się teraz skupić na grze, a decyzja o transferze zależy od władz klubu.

„Sportbild” wśród ewentualnych kandydatów do gry w ataku Bayernu wymienia młodego, 20-letniego Kaspera Dolberga z Ajaksu Amsterdam oraz doświadczonego, o 11 lat starszego Oliviera Giroud z Arsenalu.