Bawarczycy umocnili się na pozycji lidera tabeli. Mają - na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej - osiem punktów przewagi nad RB Lipsk, które zremisowało nieoczekiwanie z FSV Mainz 2:2.

U broniącego tytułu Bayernu zwycięskiego gola w 20. minucie zdobył w sobotę Chilijczyk Arturo Vidal. Między słupkami mistrza Niemiec stanął Tom Starke, który pół roku temu... ogłosił zakończenie kariery. Kontuzjowani są jednak trzej inni golkiperzy. Manuel Neuer jest po operacji stopy, broniący dotychczas Sven Ulreich ma problemy z mięśniem przywodzicielem uda, a Christian Fruechtl już od jakiegoś czasu leczy uraz.

>>>Eintracht - Bayern 0:1. Zobacz wideo

Lewandowski wszedł na murawę w 83. minucie i zastąpił Francuza Kingsleya Comana. To pierwszy mecz ligowy w tym sezonie, który polski napastnik rozpoczął na ławce rezerwowych.

Kryzysu nadal nie przełamała Borussia Dortmund. BVB po porażce z broniącym się przed spadkiem Werderem Brema 1:2 spadło na siódme miejsce w tabeli. To już ósme spotkanie z rzędu, w którym ekipa Petera Bosza nie potrafiła wygrać. Z kolei dla Werderu było to pierwsze w sezonie zwycięstwo na wyjeździe.

Już w zeszłym tygodniu niemiecka praca pisała, że dni Bosza w Dortmundzie są policzone. Niektórzy dziennikarze pisali nawet, że jest to pożegnalny mecz Holendra na tym stanowisku w Borussii. Sprawy na razie nie chcą komentować władze klubu.

>>>Borussia- Werder 1:2, Zobacz gole

Bramki dla Werderu strzelili w 26. minucie Maximilian Eggestein i w 65. Theodor Gebre Selassie. Dla gospodarzy do bramki trafił ich najlepszy napastnik Pierre-Emerick Aubameyang (57).

Na trybunach Signal-Iduna Park zasiadło ponad 80 tys. widzów, ale po pierwszej połowie żegnali oni swoich idoli gwizdami. Piłkarzem BVB jest Łukasz Piszczek, ale od 9 października leczy on kontuzję kolana.

Z urazem walczy też Jakub Błaszczykowski z VfL Wolfsburg. Pod jego nieobecność "Wilki" zremisowały na wyjeździe z Hamburgerem SV 0:0 i zajmują 11. miejsce w tabeli.