Nazwisko Zahaviego brzmi po polsku Złoty. Cała rodzina Złotych pochodzi z Kielecczyzny, podobnie jak bliscy jego matki: Poznańscy. Zahavi to hebrajska odmiana jego rodowego nazwiska, urodził się już w Izraelu - informuje "Przegląd Sportowy".

Reklama

74-latek darzy jednak Polskę ogromnym sentymentem. W domu mówiło się dużo po polsku, ale on nigdy nie nauczył się naszego języka. W 2004 roku chciał robić duże interesy w stolicy. Był o krok od przejęcia Polonii Warszawa. Dziś Zahavi jest bliżej Polski niż kiedykolwiek wcześniej. Pod swoje skrzydła wziął nasze piłkarskie dobro narodowe. Pół Europy głowi się nad odpowiedzią na pytanie: Czy Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu Monachium i będzie grał w Realu Madryt? Izraelczyk milczy jak grób i nic nie mówi o swoich działaniach w sprawie tej transakcji.

Zahavi o kapitanie biało-czerwonych wypowiada się w samych superlatywach. Podziwiam go. Jest najlepszym napastnikiem na świecie. Nie ma lepszego na jego pozycji - podkreśla w rozmowie z "PS" agent Lewandowskiego.

Reklama