Stępiński trafił do siatki w 79. minucie, ustalając wynik meczu. Wcześniej bramki dla gospodarzy zdobyli Leonardo Pavoletti i Argentyńczyk Lucas Castro. Pod koniec spotkania polski napastnik zobaczył żółtą kartkę.

Jego zespół w dziesięciu meczach dwa razu zremisował i aż ośmiokrotnie przegrał. W tabeli jest ostatni i wciąż "na minusie" (rozpoczął sezon z odjętymi karnie trzema punktami).

Swojego dorobku nie powiększył natomiast lider klasyfikacji strzelców Serie A Krzysztof Piątek. Polski napastnik ma dziewięć bramek, ale od dwóch meczów nie strzelił gola. W niedzielę jego Genoa zremisowała u siebie z Udinese 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli z rzutu karnego i Argentyńczyk Cristian Romero, a dla gości Kevin Lasagna (wystąpił w końcówce niedawnego meczu Ligi Narodów w Chorzowie z Polską) oraz Argenyńczyk Rodrigo de Paul.

Trwa ładowanie wpisu

W kadrze Udinese, dla którego to pierwszy remis po serii czterech porażek, nie było Łukasza Teodorczyka.

W meczu Sassuolo - Bologna, w którym również padł remis 2:2, w bramce gości wystąpił Łukasz Skorupski.

Z kolei w spotkaniu SPAL Ferrara - Frosinone (0:3) do 58. minuty w ekipie gospodarzy grał Thiago Cionek, a rezerwowym gości był Bartosz Salamon.

Wieczorem Napoli, drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, podejmie Romę. Z kolei Milan zagra u siebie z Sampdorią Genua (Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Dawid Kownacki).

Dzień wcześniej zdecydowany lider, broniący tytułu Juventus Turyn - z Wojciechem Szczęsnym w bramce - po dwóch golach Cristiano Ronaldo pokonał na wyjeździe Empoli 2:1. Portugalczyk ma już w dorobku siedem bramek i w klasyfikacji strzelców ustępuje tylko Piątkowi.