Stępiński pokonał francuskiego bramkarza rywali Albana Lafonte'a w 38. minucie, zmniejszając stratę gospodarzy na 1:2.

Kwadrans po przerwie Sergio Pellissier wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu. "Jedenastkę" sędzia podyktował za zagranie ręką Marco Benassiego, za co włoski pomocnik gości został ukarany czerwoną kartką.

Jednak w 79. minucie grająca w osłabieniu Fiorentina znów prowadziła po golu Federico Chiesy. Kilka chwil później Pellissier raz jeszcze ustawił piłkę 11 metrów od bramki Lafonte'a, ale tym razem nie zdołał pokonać Francuza.

W 87. minucie Chiesa znów wpisał się na listę strzelców i było 4:2 dla Fiorentiny. Po chwili wynik ustalił Serb Filip Djordjevic, który w 78. minucie zmienił Stępińskiego.

Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Paweł Jaroszyński.

Chievo, ukarane odjęciem trzech punktów za nieprawidłowości finansowe, zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem ośmiu "oczek". Fiorentina ma 30 pkt i jest na dziewiątej pozycji.