Dyrektor techniczny klubu Dorados de Sinaloa Diego Maradona został ukarany grzywną za naruszenie Kodeksu Etyki Meksykańskiej Federacji Piłkarskiej - napisano w oświadczeniu piłkarskiej centrali w Meksyku i wyjaśniono, że od każdego działacza piłkarskiego wymagana jest neutralność polityczna.

Reklama

Na konferencji prasowej po meczu wyjazdowym z Tampico, wygranym 3:2, Maradona zadedykował zwycięstwo Wenezueli i jej prezydenta oraz skrytykował prezydenta USA Donald Trumpa za ingerencję w sprawy wewnętrzne południowoamerykańskiego kraju. W styczniu natomiast na Instagramie Argentyńczyk wyraził poparcie dla Maduro zamieszczając ich wspólne zdjęcie z politycznym komentarzem.

58-letni Maradona był m.in. selekcjonerem reprezentacji Argentyny w latach 2008-2010, pracował też w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pełnił również funkcję prezesa białoruskiego klubu Dynamo Brześć.

Od początku stycznia w Wenezueli, pogrążonej w głębokim kryzysie politycznym i gospodarczym, trwa stan dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko Maduro lider opozycji Juan Guaido ogłosił się 23 stycznia tymczasowym prezydentem i uznał władzę Maduro za nielegalną. Wiele krajów, w tym USA i większość państw UE, uznało Guaido za prawowitego prezydenta.