Maradona - jak napisano w oficjalnym oświadczeniu - rezygnację złożył z powodów zdrowotnych, będzie musiał być operowany. Kilka miesięcy temu znany kolumbijski ortopeda German Ochoa ujawnił, że były 58-letni piłkarz cierpi na ciężką chorobę zwyrodnieniową obu stawów kolanowych.

Reklama

"W stawach nie ma już praktycznie chrząstki, kości trą jedna o drugą. Jeżeli Maradona bardzo szybko nie podda się zabiegowi, może nawet dojść do zablokowania stawu" - ostrzegał lekarz, który prawdopodobnie będzie go operował.

Ostatnio do problemów ze stawami, doszły bolesne dolegliwości barku.

"Mój klient nie może kontynuować pracy w klubie Dorados. Lekarze zdecydowali, że będzie musiał pilnie przejść dwie operacje - barku i kolan" - potwierdził prawnik piłkarza Matias Morla.

Reklama

Na początku września 2018 Maradona, mistrz świata z 1986 roku, został trenerem Dorados Culiacan. W lipcu objął z kolei funkcję prezesa białoruskiego klubu Dynamo Brześć.

Wcześniej doświadczenie trenerskie Argentyńczyk zbierał w kilku klubach w ojczyźnie oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - w Al Wasl i Al Fujairah, a także jako selekcjoner reprezentacji swojego kraju w latach 2008-2010.