Jedyną bramkę dla Tottenhamu zdobył w 22. minucie Harry Kane.

W drużynie Realu od początku zagrał m.in. pozyskany latem Belg Eden Hazard oraz Brazylijczyk Rodrygo, którego transfer z FC Santos sfinalizowano już rok temu, jednak dopiero od tego sezonu występuje w nowych barwach.

W trzech poprzednich sparingach Real stracił aż 12 goli. Np. w minioną sobotę przegrał z Atletico Madryt 3:7 w towarzyskim meczu w amerykańskim East Rutherford. Łącznie w czterech przedsezonowych spotkaniach "Królewscy" doznali trzech porażek.

Bayern Roberta Lewandowskiego rozgromił w drugim półfinale imprezy w Monachium Fenerbahce 6:1. Polak zagrał do 74. minuty, ale bramki nie zdobył. Hat-trickiem popisał się natomiast reprezentant Niemiec Thomas Mueller.

Pozostałe gole strzelili: Leon Goretzka, Francuz Kingsley Coman i Portugalczyk Renato Sanches.

Lewandowski miał duży udział przy dwóch trafieniach. W 22. minucie asystował przy golu na 1:0 Sanchesa, a tuż przed przerwą Mueller wykorzystał rzut karny (na 5:0) podyktowany za faul na polskim napastniku.

Jedyną bramkę dla gości zdobył w 64. minucie... niemiecki napastnik Max Kruse, który latem przeszedł do Fenerbahce z Werderu Brema.

Turniej Audi Cup jest rozgrywany od 2009 roku - co dwa lata. Poprzednią edycję, w 2017 roku, wygrało Atletico Madryt.