Cardiff City musi zapłacić Nantes sześć milionów euro za transfer Emiliano Sali, który zginął w katastrofie awionetki w drodze do nowego klubu. Argentyńczyk miał kosztować walijską drużynę łącznie 17 milionów euro.
Decyzję w tej sprawie opublikowała w poniedziałek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA).
- napisano w komunikacie.
Dwa dni po osiągnięciu tego porozumienia Sala, wówczas jeden z czołowych strzelców ligi francuskiej, podróżował awionetką do Walii. Maszyna rozbiła się w kanale La Manche. Oprócz Argentyńczyka zginął także pilot David Ibbotson.
Wówczas Cardiff City wstrzymało wypłatę pierwszej raty. Kluby spierały się o to, czy Nantes należy się całość lub choćby część kwoty transferu.
FIFA poinformowała także, iż nie pobierze opłat od Cardiff City i Nantes za zakończone w poniedziałek postępowanie.
- zapewniono.
Kluby mogą złożyć odwołanie od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie w ciągu 10 dni od jej ogłoszenia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP