Daniele Maldini, który 18 urodziny obchodził w minionym miesiącu, występuje na pozycji napastnika, tej samej co Krzysztof Piątek. Młody Maldini, którego znany ojciec jest nadal dyrektorem technicznym AC Milan, ma ważny kontrakt do 2024.

Reklama

Legendarny Paolo Maldini, który karierę zakończył w 2009 r., zdobył z AC Milan 26 trofeów, siedmiokrotnie tytuł mistrza Włoch. W reprezentacji zagrał 126 razy, a w 74 meczach był kapitanem zespołu, z którym wystąpił między innymi w finale mundialu 1994, a w 1990 wywalczył brąz MŚ.

Przed laty pojedynki AC Milan z Napoli uchodziły za hity włoskiej ekstraklasy, ale obecnie zespoły z Polakami w składach pogrążone są w kryzysie. W Napoli zagra zapewne Piotr Zieliński, a zabraknie klubowego kolegi i innego kadrowicza Arkadiusza Milika, który z powodu kontuzji mięśni brzucha nie wystąpił też w meczach z Izraelem (2:1) i Słowenią (3:2), kończących udane eliminacji mistrzostw Europy. Klub z Neapolu zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Reklama

Milan, mający ponownie wielkie ambicje, słabo rozpoczął sezon i szybko zdecydował się na zmianę trenera. Marco Giampaolo już po siedmiu kolejkach został zastąpiony przez Stefano Piolego, ale wyników zespołu to nie poprawiło. "Rossoneri" są dopiero na 14. pozycji w tabeli z dorobkiem ledwie 13 na 36 możliwych punktów. Głównym problemem jest skuteczność, a 11 zdobytych goli to szósty najgorszy wynik w lidze. Być może sytuację tę zmieni Daniele Maldini.