Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczął Arsenal. Gospodarze grali agresywnie w obronie, a w 13. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego prowadzenie dał im Pierre-Emerick Aubameyang.

Chelsea na defensywę "Kanonierów" długo nie mogła znaleźć sposobu. Wyrównać udało się "The Blues" dopiero w 83. minucie. Po wrzutce z rzutu wolnego Masona Mounta błąd popełnił bramkarz Arsenalu Bernd Leno, który nie sięgnął piłki. Ta spadła pod nogi Jorginho, a Włoch nie mając przed sobą nikogo z bliska wpakował ją do siatki. Abraham natomiast kilka minut później wykończył szybki kontratak.

Chelsea w tabeli jest czwarta, a Arsenal dopiero 12.

Piłkarze Liverpoolu pokonali wieczorem u siebie Wolverhampton Wanderers 1:0 i mimo jednego zaległego meczu zdecydowanie prowadzą w tabeli. Wyprzedzają aż o 13 punktów wicelidera Leicester City.

W ostatnim niedzielnym meczu trzeci w tabeli Manchester City pokonał beniaminka Sheffield United 2:0. To setne zwycięstwo w Premier League trenera Josepa Guardioli. Potrzebował na to zaledwie 134 meczów, co jest rekordem.