W poprzedniej kolejce Chelsea w derbach Londynu pokonała na wyjeździe Tottenham Hotspur 2:0. Sforsować znacznie słabszej obrony "Świętych" piłkarzom trenera Franka Lamparda jednak się nie udało. Gościom w 31. minucie prowadzenie dał Michael Obafemi, a w 73. wynik ustalił Nathan Redmond. Bednarek rozegrał całe spotkanie.

Southampton awansował na 14. miejsce w tabeli, a Chelsea utrzymała czwarte.

Everton także długo nie mógł sobie poradzić z żelazną defensywą Burnley. W przypadku liverpoolczyków przełamanie nastąpiło dopiero w 80. minucie, kiedy szczupakiem popisał się Dominic Calvert-Lewin.

Ancelotti w przeszłości był trenerem m.in. Realu Madryt, AC Milan, Bayernu Monachium, Juventusu Turyn i Paris Saint-Germain. Trzykrotnie doprowadzał kluby do zwycięstwa w Lidze Mistrzów - dwa razy Milan i raz "Królewskich". W Anglii pracował wcześniej w latach 2009-2011, kiedy prowadził Chelsea. W pierwszym roku pracy sięgnął z "The Blues" po mistrzostwo.

W czwartek debiutował jeszcze jeden szkoleniowiec - Mikel Arteta, który objął Arsenal Londyn. Niedawny asystent Josepa Guardioli w Manchesterze City pracę na własny rachunek zaczął od wyjazdowego remisu z AFC Bournemouth 1:1. Prowadzenie gospodarzom w 35. minucie dał Dan Gosling, dla "Kanonierów" w 63. trafił Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal zajmuje dopiero 11. miejsce. Z ostatnich 11 ligowych spotkań zdołał wygrać tylko jedno.

O godzinie 21.00 rozpocznie się hit 19. serii spotkań. Prowadzący w tabeli Liverpool na wyjeździe zmierzy się z wiceliderem Leicester City.