Mecz praktycznie rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą. W 15. minucie Niemiec Toni Kroos zaskoczył źle ustawionego bramkarza Valencii Jaume Domenecha bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego, a w 39. drugiego gola strzelił Isco.

Reklama

Na 3:0 podwyższył w 65. minucie Chorwat Luka Modric, wykorzystując jedną z licznych swoich okazji. Honorowego gola dla Valencii w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył z rzutu karnego Daniel Parejo.

Rozgrywki o Superpuchar Hiszpanii odbywają się po raz pierwszy w formule turniejowej i w Arabii Saudyjskiej. Według mediów Hiszpańska Federacja Piłkarska, która podpisała ze stroną arabską trzyletnią umowę, zarobi na organizacji imprezy rokrocznie 40 milionów euro.

Hiszpańskie dzienniki podkreślają bardzo małe zainteresowanie kibiców wyjazdem na Półwysep Arabski. Z przeznaczonej dla nich puli 12 tys. biletów sprzedano tylko 9 proc. Jedynie sympatycy Realu i Atletico, odpowiednio w liczbie 700 i 300, mają być widoczni na stadionie w Dżuddzie.

Do 2017 roku zdobywcę Superpucharu Hiszpanii wyłaniał dwumecz z udziałem mistrza kraju i triumfatora Pucharu Króla. W 2018 roku odbyło się jedno spotkanie w marokańskim Tangerze.