Przed wieczornym meczem zespół Wuhan Zall FC odwiedzi siedzibę ligi w Madrycie, gdzie odbędzie się specjalne spotkanie. Władze hiszpańskiej federacji zapowiedziały wysłanie pomocy materialnej do Chin. Wszystkie te działania mają pokazać solidarność z mieszkańcami "Państwa Środka".

Reklama

Ekipa z Wuhan, która przyleciał do Hiszpanii 29 stycznia, miała przebywać w Andaluzji na zgrupowaniu do 14 lutego, ale obecnie przedłużono jej pobyt bezterminowo ze względu na bezpieczeństwo samych piłkarzy oraz zawieszenie rozgrywek ligowych w Chinach.

Wszyscy członkowie chińskiej ekipy przeszli badania na obecność groźnego wirusa, a służby medyczne stwierdziły, że nikt nie ma objawów choroby, a czas inkubacji wirusa minął. Piłkarze z Wuhan są zakwaterowani wraz ze sztabem i rodzinami w centrum treningowym w Sotogrande koło Kadyksu. Szkoleniowcem ekipy jest Hiszpan Jose Gonzalez.

Do tej pory w Chinach kontynentalnych koronawirusem Covid-19 zakażonych zostało 78 497 osób, spośród których 2744 zmarły. Koronawirus rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów, w których poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotychczas 67 przypadków śmiertelnych, w tym 26 w Iranie, 13 w Korei Południowej, 14 we Włoszech i 8 w Japonii. W sumie na świecie zakażonych jest ponad 82 tys. ludzi.