Goście prowadzili 2:0 po samobójczym trafieniu Giulio Donatiego (17.) i golu Kolumbijczyka Duvana Zapaty, jednak beniaminek zdołał doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. Najpierw na listę strzelców wpisał się Riccardo Saponara (29.), a później zrehabilitował się Donati (39.).

W drugiej połowie dominacja Atalanty nie podlegała już dyskusji. Prowadzenie gościom przywrócił Słoweniec Josip Ilicic (47.), kolejne dwie bramki uzyskał Zapata (54. i 62.), który skompletował hat-trick, a do siatki trafili też jego rodak Luis Muriel (87.) i Ukrainiec Rusłan Malinowski (90+1.).

Zespół z Bergamo, który wcześniej wygrał z Torino 7:0 i z Udinese 7:1, umocnił się dzięki temu na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 48 punktów.

Pod względem liczby goli uzyskanych w tym sezonie Serie A z Atalantą nie może się równać żaden inny klub. Drugie pod tym względem Lazio Rzym ma 60 bramek, ale rozegrało jedno spotkanie więcej.

Stołeczny zespół odniósł w sobotę zwycięstwo nad Bologną 2:0, dzięki czemu awansował na pozycję lidera z 62 punktami. O dwa mniej ma Juventus Turyn, który miał w ten weekend grać z trzecim Interem Mediolan (54 pkt po 25 meczach), ale spotkanie przełożono ze względu na epidemię koronawirusa. W tej kolejce odbyło się zresztą tylko pięć z 10 planowanych meczów.