Duża część personelu pracuje w bardzo długich zmianach i może nie być w stanie dotrzeć do domów, albo podróż byłaby bardzo długa - napisano w oświadczeniu.

Reklama

Pomoc skierowana jest przede wszystkim do szpitali w północno-zachodniej części Londynu. Wszelkie koszty pokryje rosyjski właściciel Chelsea Roman Abramowicz.

W ubiegłym tygodniu zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u jednego z piłkarzy "The Blues" - Calluma Hodsona-Odoi. W środę trener drużyny Frank Lampard poinformował, że skrzydłowy czuje się dobrze.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przekazać taką wiadomość. Mam świadomość, że nie wszyscy zarażeni wyzdrowieją, dlatego jeszcze raz chciałbym zaapelować o odpowiedzialne zachowanie i wzajemną troskę - podkreślił szkoleniowiec.

Reklama

Rozgrywki Premier League na razie zawieszono do 4 kwietnia.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Na świecie odnotowano już blisko 200 tys. przypadków i ok. 8,4 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 2000 zachorowań i 71 zgonów.