Wczoraj odbyliśmy pierwszą sesję cybertreningu. Wszyscy byli bardzo zmotywowani do pracy. To ważne, abyśmy pozostawali w stałym kontakcie - podkreślił Flick.

Reklama

Sztab szkoleniowy przygotował plany treningowe dla każdego zawodnika. Wykonywanie ćwiczeń trener może obserwować dzięki transmisji wideo. Dostęp ma nawet do takich informacji, jak tętno piłkarza, dzięki czemu może natychmiast korygować obciążenia.

Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Jak reszta społeczeństwa musimy się dostosowywać do nowych okoliczności - przyznał Flick.

Piłkarzem Bayernu jest Robert Lewandowski, który wraca do pełnej sprawności po kontuzji. Kapitan reprezentacji Polski niemal codziennie publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia z domowych treningów.

Reklama

Bundesliga zawiesiła rozgrywki do 2 kwietnia. Na razie jednak nie wiadomo, czy także po tym terminie będzie możliwe kontynuowanie sezonu.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Globalnie odnotowano już ok. 220 tys. przypadków i ok. 8,9 tys. zgonów zarażonych wirusem. W przypadku Niemiec liczby te wynoszą, odpowiednio, ponad 12,3 tys. i 28.