Jedzenie ufundowane przez Chelsea trafi do pracowników służby medycznej w pięciu wybranych szpitalach w Londynie oraz do ośrodków, w których przebywają seniorzy i osoby chorujące na raka lub demencję. Dostawy mają zostać zrealizowane w ciągu najbliższych sześciu tygodni. W pierwszym rozdysponowanych zostanie 13 tys. posiłków.

Reklama

"Zawsze angażowaliśmy się we wspieranie potrzebujących grup i zdajemy sobie sprawę, że obecnie jest to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Właściciel naszego klubu Roman Abramowicz również pomagał w znalezieniu opcji pomocy” - zaznaczył prezes Chelsea Bruce Buck.

"The Blues" wcześniej wsparli walkę z pandemią w inny sposób. W połowie marca udostępnili na dwa miesiące swój hotel usytuowany przy stadionie Stamford Bridge pracującej z zakażonymi koronawirusem służbie zdrowia. Wszelkie koszty z tym związane pokrywa Abramowicz.

Premier League została zawieszona co najmniej do 30 kwietnia. W piątek jej zespoły mają zaplanowaną naradę, ale wznowienie rywalizacji w najbliższej przyszłości jest mało prawdopodobne.

Reklama

W Wielkiej Brytanii potwierdzono ponad 103 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, ofiar śmiertelnych jest prawie 14 tys.