Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga włoska także pozwala na pięć zmian

5 czerwca 2020, 21:40
[aktualizacja 5 czerwca 2020, 21:40]
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Stadion Juventusu
<p>Stadion Juventusu</p>/shutterstock
Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) przyjęła możliwość dokonywania pięciu zmian w lidze i meczach o puchar kraju. Sezon, który w marcu przerwano z powodu koronawirusa, zostanie wznowiony 12 i 13 czerwca rewanżowymi półfinałami Coppa Italia. Serie A ruszy 20 czerwca.

 - poinformowano w oświadczeniu, dotyczącym Serie A, Serie B i rozgrywek o Puchar Włoch.

Oprócz tych trzech przerw na przeprowadzenie pięciu zmian możliwa będzie także czwarta, ale w przypadku ewentualnej dogrywki (w rywalizacji pucharowej).

W maju możliwość korzystania z pięciu zmian dała organizatorom rozgrywek Międzynarodowa Rada Futbolu (IFAB), która nadzoruje przepisy piłki nożnej. Korzystają z tego m.in. Niemcy, a zapowiedzieli niedawno również np. Anglicy.

W Polsce na razie nie wprowadzono tej tymczasowej nowości w przepisach.

Rewanżowe mecze półfinału Puchar Włoch odbędą się 12 i 13 czerwca. Najpierw Juventus Turyn zmierzy się z Milanem, a następnego dnia Napoli z Interem Mediolan. Finał zostanie rozegrany 17 czerwca w Rzymie.

Przed przerwą spowodowaną koronawirusem odbyły się - w lutym - tylko pierwsze spotkania 1/2 finału Pucharu Włoch. Inter przegrał wówczas u siebie z Napoli 0:1, a Milan zremisował z Juventusem 1:1.

Piłkarzami Napoli są Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, natomiast w bramce Juventusu występuje Wojciech Szczęsny.

20 czerwca ruszy ponownie Serie A. Do zakończenia rywalizacji o mistrzostwo Włoch pozostało 12 kolejek oraz cztery zaległe spotkania. W tabeli prowadzi broniący tytułu Juventus, który o punkt wyprzedza Lazio Rzym.

Spotkania będą rozgrywane przy pustych trybunach, a drużyny będzie obowiązywał specjalny protokół medyczny.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj