Komisje robocze przygotowują plan powrotu na boiska z datami. Konieczne jest uzgodnienie sposobu testowania zawodników, sugerowano trzy serie badań na koronawirusa. To duży wydatek. Grupy treningowe w klubach powinny zostać zwiększone, aby była możliwość rozgrywania sparingów. Na razie jest możliwość przeprowadzania zajęć łącznie dla pięciu zawodników – stwierdził Kustic w programie telewizyjnym, dodając, że testów ostatecznie może być mniej.

Reklama

Po 26 z 36 kolejek w tabeli zdecydowanie prowadzi zespół, w którym występuje Kądzior – Dinamo (Polak niedawno przedłużył kontrakt - red.). Obrońca tytułu aż o 18 punktów wyprzedza NK Rijeka, o 19 NK Lokomotiv Zagrzeb i o 20 Hajduka Split. W mediach panuje przekonanie, że liga zostanie dokończona w czerwcu i lipcu, a triumfator wyłoniony zostanie w rozgrywkach pucharowych.

Jest niemal pewne, że mecze chorwackiej ekstraklasy będą odbywać się przy pustych trybunach.

Nastawienie jest takie, że zagramy bez kibiców. Niestety, taka jest sytuacja, że mecze będą bez nich. Najważniejsze jest kontynuowanie sezonu – przyznał przedstawiciel związku (HNS).

W Polsce wznowienie rozgrywek piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy ma nastąpić 29 maja.