Jubileusz sprzed kilku dni nie był udany, bowiem NK Osijek przegrał z Istrą Pula 0:2 na wyjeździe, ale jak zaznaczają miejscowe media, nie ma to wpływu na mocną pozycję Bjelicy w klubie. Jego podopieczni z dorobkiem 13 punktów zajmują drugie miejsce, za Hajdukiem Split.

Reklama

50-letni Bjelica ma na koncie 76 wygranych i tylko dziewięć porażek (plus 15 remisów) w chorwackiej ekstraklasie. Wyprzedza takich szkoleniowców, jak Zoran Mamic 73,6 proc. i Matjaz Kek 60,7.

Dorobek Bjelicy

Były trener Lecha ma już 100 meczów w najwyższej klasie Chorwacji, przed nim niedzielne spotkanie z broniącym tytułu Dinamem (w tym klubie za jego kadencji grał Damian Kądzior), ale w klasyfikacji szkoleniowców jest dopiero 38. A chodzi o liczbę spotkań. Na czele Stanko Mrsic - 482, a za nim Ilija Loncarevic 327 i Ivan Katalinic 296. Wyniki najlepsze ma jednak Bjelica.

W przeszłości pracował też w pierwszej (59 meczów) i drugiej (126) lidze austriackiej, polskiej ekstraklasie (65) i włoskiej Serie B (56).

W Lidze Mistrzów, wliczając rundy kwalifikacyjne, poprowadził drużyny w 28 spotkaniach, a także w 17 Ligi Europy i 4 Ligi Konferencji.