Rywalizacja we włoskiej ekstraklasie została zawieszona 9 marca. Po prawie dwóch miesiącach kluby otrzymały pozwolenie na wznowienie treningów indywidualnych, a 18 maja miały powrócić do zajęć grupowych, z zachowaniem wszelkich wytycznych.

Reklama

Jak poinformowała jednak w niedzielę "La Gazzetta dello Sport", na którą powołuje się m.in. agencja EFE, wznowienie treningów w poniedziałek nie będzie możliwe. Rządowa komisja naukowo-techniczna nie zatwierdziła bowiem jeszcze alternatywnego planu przedstawionego przez ligę.

Władze Serie A i włoskiej federacji piłkarskiej (FIGC) już w piątek zwróciły się do rządu Italii o przemyślenie protokołu medycznego, którego przestrzeganie ma być warunkiem wznowienia rozgrywek. Ich zdaniem niektóre wymagania są trudne do spełnienia.

Jednym z problemów jest punkt mówiący, że w przypadku wykrycia koronawirusa u piłkarza bądź członka sztabu, cały klub musi przejść dwutygodniową kwarantannę. Serie A obawia się, że grozi to koniecznością ponownego przekładania spotkań i chce, aby obowiązek kwarantanny dotyczył tylko zakażonej osoby.

Do zakończenia sezonu włoskiej ekstraklasy pozostało 12 kolejek oraz cztery zaległe spotkania. W tabeli prowadzi broniący tytułu Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego, który o punkt wyprzedza Lazio Rzym. Do rozegrania są także półfinały i finał Pucharu Italii.