W ubiegłym roku rzymski klub połączył siły z kilkoma organizacjami poszukującymi osób zaginionych publikując zawiadomienia o zaginięciu na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Reklama

Kilkoro dzieci, które pojawiły się na nagraniach wideo AS Roma, zostało następnie odnalezionych w Wielkiej Brytanii, Belgii i Kenii.

Nawet nie oczekiwaliśmy, że dziecko z naszego filmu wróci do domu całe i zdrowe. Oczywiście mieliśmy taką nadzieję, ale nie spodziewaliśmy się, że to nastąpi - cieszył się w niedawnej rozmowie z AFP odpowiedzialny w klubie za komunikację Paul Rogers.

Inicjatywa podjęta została przez świat futbolu 25 maja, w Światowym Dniu Dzieci Zaginionych. Od poniedziałkowego poranka szereg największych i najczęściej obserwowanych w mediach społecznościowych klubów (m.in. Liverpool, Barcelona, Borussia Dortmund, AC Milan, Paris SG, Real Madryt, Manchester United ...) opublikowało na swych Twitterach ogłoszenia dotyczące zaginionych dzieci.

Reklama

Według AS Roma "ponad 200 klubów na wszystkich kontynentach" zaangażowało się w tę inicjatywę, mającą również poparcie Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA).