Davis w 33. minucie rzucił się w pogoń za Erlingiem Haalandem, który zgubił defensywę Bayernu i był blisko doskonałej okazji do zdobycia bramki. 19-latek dopadł jednak Norwega i odebrał mu piłkę.

Pogoń Davisa zachwyciła wiele osób. Na Twitterze swoje uznanie wyrazili m.in. były angielski snajper Gary Lineker, czy belgijski napastnik Romelu Lukaku.

Alphonso to piłkarz o wielkiej mocy i sercu do gry. Może nie zawsze ustawia się najlepiej na boisku, ale wtedy rywalom wydaje się, że mają czas, bo on jest daleko, a on niczym Struś Pędziwiatr nadbiega i odbiera piłkę - komplementował kolegę z drużyny Thomas Mueller.

Zwycięstwo Bayernowi, którego barw broni Robert Lewandowski, efektownym strzałem w 43. minucie dał Joshua Kimmich. Monachijczycy umocnili się na prowadzeniu, a ich przewaga nad BVB wzrosła do siedmiu punktów.

Rekordzistą Bundesligi w kwestii szybkości pozostaje Achraf Hakimi z Borussii. Marokańczyk w grudniowym meczu z RB Lipsk (3:3) osiągnął 36,2 km/h. Natomiast jamajski sprinter Usain Bolt, ustanawiając rekord świata na 100 m (9,58 s), na pewnym odcinku biegł nawet 44,72 km/h.

Davies trafił do Bayernu w styczniu ubiegłego roku z Vancouver Whitecaps za 18,75 mln euro. Niedawno przedłużył kontrakt do 2025 roku.

Urodził się w obozie dla uchodźców w Ghanie, a jego rodzice są Liberyjczykami. Do Kanady wyjechali, gdy miał pięć lat, a w 2017 roku otrzymał kanadyjskie obywatelstwo. W reprezentacji tego kraju rozegrał 17 spotkań i zdobył pięć bramek.