"Ibrahimovic przeszedł kontrolę po urazie prawego mięśnia łydki. Jego powrót do zdrowia przebiega dobrze, bez powikłań, a nowego badania należy spodziewać się za około 10 dni” - powiedział klub w oświadczeniu, nie podając dalszych szczegółów.

Reklama

Ibrahimovic urazu doznał 25 maja. Diagnoza została przyjęta z ulgą w klubie z Mediolanu, ponieważ obawiano się poważnej kontuzji ścięgna Achillesa.

Szwed w grudniu podpisał półroczny kontrakt, wracając do klubu z San Siro. Miesiąc później "Rossoneri" sprzedali do Herthy Berlin Krzysztofa Piątka.

Ibrahimovic reprezentował już barwy Milanu w latach 2010-12 i raz był z nimi mistrzem kraju (2011).

Rozgrywki Serie A po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa mają zostać wznowione 20 czerwca. Dwa dni później Milan zmierzy się z Lecce. Natomiast w połowie czerwca (dokładny termin jeszcze nie jest znany) zagra rewanżowy mecz półfinału Pucharu Włoch z Juventusem Turyn Wojciecha Szczęsnego.

Do zakończenia sezonu włoskiej ekstraklasy pozostało 12 kolejek oraz cztery zaległe spotkania. W tabeli prowadzi broniący tytułu Juventus, który o punkt wyprzedza Lazio Rzym. Milan jest siódmy.