W pierwszej połowie piłkarze trenera Maurizio Sarriego nie zachwycili, ale od 32. minuty uzyskali przewagę liczebną, ponieważ czerwoną kartkę za podcięcie wychodzącego na czystą pozycję Rodrigo Betancoura otrzymał Fabio Lucioni.

Bramki padły po przerwie. Pierwszą w 53. minucie zdobył efektownym strzałem w okienko Paulo Dybala, któremu asystował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk osiem minut później podwyższył wynik z rzutu karnego, a w końcówce gole strzelili także Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który zmienił swojego rodaka Dybalę, oraz Holender Matthijs de Ligt.

Najgroźniejsi rywale "Starej Damy" rozegrają swoje mecze 28. kolejki w następnych dniach. W sobotę Lazio podejmie 13. w tabeli Fiorentinę. Drużyna bramkarza Bartłomieja Drągowskiego zremisowała trzy ostatnie mecze.

W niedzielę Inter zagra na wyjeździe z siódmą obecnie Parmą, podbudowaną niedawnym wyjazdowym zwycięstwem 4:1 nad Genoą, natomiast Atalanta zmierzy się na wyjeździe z Udinese Łukasza Teodorczyka.