Wcześniej gola dla "Czerwonych Diabłów" uzyskał w 51. minucie Nigeryjczyk Odion Ighalo, a w 75. wyrównał Todd Cantwell.

W ostatnich minutach drugiej połowy czerwoną kartkę zobaczył szwajcarski obrońca gospodarzy Timm Klose i "Kanarki" przez całą dogrywkę grały w dziesiątkę. Długo potrafiły odpierać ataki gości, w czym duży udział miał świetnie spisujący się w bramce Holender Tim Krul. Ostatecznie jednak po zamieszaniu w polu karnym Maguire dał faworytom awans.

Pozostałe mecze ćwierćfinałowe odbędą się w niedzielę. Zmierzą się w nich Sheffield United z Arsenalem Londyn, Leicester City z Chelsea Londyn oraz Newcastle United z broniącym trofeum Manchesterem City. W grze pozostały już zatem wyłącznie kluby ekstraklasy.

Losowanie par kolejnej rundy odbędzie się w przerwie meczu w Newcastle. Półfinały zaplanowano na 18-19 lipca, a finał - na 1 sierpnia.