Drągowski doprowadził do upadku Ekwadorczyka Felipe Caicedo, a chwilę później najskuteczniejszy w tym sezonie strzelec Serie A Immobile pokonał go z 11 metrów. Polak i jego koledzy długo nie mogli się pogodzić z decyzją arbitra.

Był to gol na 1:1 i zarazem 28. trafienie Immobile w tym sezonie. Drugi w klasyfikacji strzelców Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn ma 23.

Fiorentina objęła prowadzenie w 25. minucie po błyskotliwej akcji Francuza Francka Ribery'ego, który z lewego skrzydła wdarł się w pole karne, minął trzech rywali i nie dał szans albańskiemu bramkarzowi Lazio Thomasowi Strakoshy.

Immobile wyrównał w 67. minucie, a w końcówce strzałem z linii pola karnego Drągowskiego pokonał Hiszpan Luis Alberto.

Lazio ma 65 punktów i traci cztery do prowadzącego Juventusu. W piątek walczący o dziewiąty z rzędu tytuł turyńczycy, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pewnie pokonali u siebie Lecce 4:0.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane są Inter Mediolan - 58 i Atalanta Bergamo - 54. Te ekipy grają w niedzielę, odpowiednio, z Parmą i Udinese.

Fiorentina zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 31 pkt.