W Mediolanie bramki zdobyło sześciu piłkarzy - kolejno: Anglik Ashley Young, Chilijczyk Alexis Sanchez z rzutu karnego, Danilo D'Ambrosio, Roberto Gagliardini, Duńczyk Christian Eriksen oraz Antonio Candreva.

Dla Sancheza to dopiero drugi ligowy gol w barwach Interu, a pierwszy od 28 września. W środę pokazał się z bardzo dobrej strony, asystował również przy dwóch bramkach.

Zespół z San Siro ma 64 punkty. Traci osiem do lidera Juventusu Turyn, który dzień wcześniej, z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym w składzie, wygrał na wyjeździe z Genoą 3:1.

Wiceliderem jest Lazio - 68. Rzymianie również we wtorek pokonali na wyjeździe Torino 2:1.

W środowym meczu drużyn ze środka tabeli, z udziałem dwóch polskich piłkarzy, Bologna zremisowała z Cagliari 1:1. Golkiperem gospodarzy był Łukasz Skorupski, którego pokonał na początku drugiej połowy strzałem z bliska urodzony w Hiszpanii Argentyńczyk Giovanni Simeone, syn słynnego trenera Atletieco - Diego.

Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie pierwszej połowy, Bologna objęła prowadzenie po strzale Gambijczyka Musy Barrowa.

Obrońca gości Sebastian Walukiewicz grał do 65. minuty.