W połowie kwietnia Fellaini, były zawodnik reprezentacji Belgii i Manchesteru United, został wypisany ze szpitala po trzech tygodniach leczenia na Covid-19; nie wykazywał objawów choroby.

W ten weekend, z pięciomiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią, rozpoczął się sezon piłkarski w chińskiej lidze. W pierwszym występie po wyleczeniu z koronawirusa Fellaini popisał się hat-trickiem w siedem minut. Jego zespół wygrał z Dalian Pro 3:2, a Belg wpisał się na listę strzelców w 79., 83. i 86. minucie.

Rozgrywki w Chinach odbywają się w dwóch miastach: Suzhou i Dalian.

Mierzący 194 centymetry Fellaini, wyróżniający się kiedyś wyjątkowo bujną fryzurą, występował w Manchesterze United od września 2013 roku, gdy został sprowadzony za 27,5 mln funtów z Evertonu. Na początku lutego 2019 związał się umową z ekipą Luneng. Miesiąc później ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji Belgii, w której rozegrał 87 meczów i zdobył 18 bramek; na mundialu w Rosji „Czerwone Diabły” zajęły trzecie miejsce.