Dziennik Gazeta Prawana logo

Napoli ma nowego napastnika. Los Milika przesądzony?

31 lipca 2020, 18:17
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Victor Osimhen
<p>Victor Osimhen</p>/Newspix
Victor Osimhen został piłkarzem Napoli - ogłosił włoski klub. Według mediów, nigeryjski napastnik, który do tej pory występował w Lille OSC, kosztował ok. 60 milionów euro.

 - napisano w komunikacie klubu, którego barwy reprezentują Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, o którym media od dłuższego czasu spekulują, że latem opuści Neapol.

21-letni Nigeryjczyk, który związał się z Napoli pięcioletnią umową, w ostatnim sezonie zdobył dla francuskiego pierwszoligowca 18 goli we wszystkich rozgrywkach.

Wcześniej Osimhen był zawodnikiem m.in. niemieckiego VfL Wolfsburg oraz belgijskiego Charleroi.

W 2015 roku triumfował z ekipą Nigerii w mistrzostwach światach drużyn do lat 17, a sam z 10 trafieniami został najlepszym strzelcem turnieju.

W ośmiu występach w "dorosłej" drużynie narodowej uzyskał cztery bramki.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj