Zwycięską bramkę dla Benevento zdobył w 66. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Gianluca Lapadula, który pokonał Skorupskiego strzałem z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dla Benevento to już drugie zwycięstwo w trzecim meczu sezonu (6 pkt). Bologna pozostała z trzema punktami.

Glik, jeden z czołowych piłkarzy reprezentacji Polski, dołączył do ekipy beniaminka Serie A przed tym sezonem. Wcześniej, od 2016 roku, występował w AS Monaco.

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu wicemistrz Włoch Inter zremisował na wyjeździe z Lazio Rzym 1:1, a oba zespoły kończyły w dziesiątkę.

Mediolańczycy prowadzili od 30. minuty po golu Argentyńczyka Lautaro Martineza, ale krótko po przerwie wyrównał reprezentant Serbii Sergej Milinkovic-Savic.

W 69. minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Lazio i reprezentant Włoch Ciro Immobile (powołany m.in. na zbliżający się mecz z Polską w Lidze Narodów), król strzelców poprzedniej edycji Serie A, zaś w końcówce spotkania jego los podzielił gracz Interu Stefano Sensi.

W dwóch wcześniejszych spotkaniach sezonu Inter imponował w ofensywie, wygrywając 4:3 z Fiorentiną (dwa gole w końcówce meczu) oraz 5:2 z Benevento.

Tempa nie zwalnia Atalanta Bergamo. Lider pokonał w niedzielę u siebie Cagliari 5:2 i po trzech kolejkach ma komplet punktów. W defensywie Cagliari wystąpił reprezentant Polski Sebastian Walukiewicz.

Niedziela w Serie A stoi pod znakiem zamieszania związanego ze szlagierowym meczem Juventusu z Napoli.

Ekipa gości z powodu koronawirusa (pozytywny wynik miał m.in. reprezentant Polski Piotr Zieliński) nie pojechała na spotkanie do Turynu. To oznacza, że mistrz Italii może zwyciężyć walkowerem, bowiem według władz ligi i Juventusu spotkanie powinno się odbyć.

Media w Italii podkreślają, że Juventus, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, chce w niedzielę wieczorem rozegrać te zawody.

Zgodnie z włoskim protokołem, mecze powinny być rozgrywane pod warunkiem, że każda drużyna ma co najmniej 13 dostępnych zawodników. Jednak zespoły mają prawo raz w sezonie poprosić o przełożenie spotkania w sytuacji, gdy 10 piłkarzy zostanie zainfekowanych w jednym tygodniu.

Wcześniej władze Serie A zdecydowały o przełożeniu mającego się odbyć w tej kolejce meczu Genoi z Torino. W ekipie gospodarzy, której zawodnikiem jest Filip Jagiełło, stwierdzono koronawirusa u 11 piłkarzy. Przed tygodniem ten zespół grał w lidze właśnie z Napoli (0:6).