Mediolańczycy w poniedziałkowy wieczór trzykrotnie obejmowali prowadzenie, ale rzymianie za każdym razem doprowadzali do wyrównania.

Popis swoich umiejętności znów zademonstrował Ibrahimovic. Słynny Szwed po raz pierwszy trafił do siatki po sprytnym strzale już w drugiej minucie, a w 79. wykorzystał pewnie wykorzystał rzut karny.

Po drugim z jego trafień gospodarze prowadzili 3:2, jednak w 84. minucie remis Romie uratował uderzeniem z bliska 20-letni Marash Kumbulla, urodzony we Włoszech reprezentant Albanii.

Trwa ładowanie wpisu

Ibrahimovic z sześcioma golami w obecnym sezonie został liderem klasyfikacji strzelców Serie A.

Milan, który do tej pory miał komplet zwycięstw, z dorobkiem 13 punktów wciąż jest liderem Serie A. Wyprzedza o dwa Napoli (któremu odjęto jeden punkt i ukarano walkowerem za nieprzystąpienie do meczu z Juventusem Turyn) oraz Sassuolo.

Prowadzona przez Stefana Piolego drużyna z San Siro pozostaje niepokonana od wznowienia rozgrywek w czerwcu po trzymiesięcznej przerwie z powodu pandemii koronawirusa, a ostatniej porażki doznała 8 marca.

Roma z dorobkiem 8 pkt jest w tabeli dziewiąta.