W czerwcu Brescia rozwiązała kontrakt z ekscentrycznym zawodnikiem i od tego czasu 30-letni piłkarz pozostaje bez pracy. Klub miał listownie poinformować go o zwolnieniu, z powodu unikania przez piłkarza udziału w treningach.

Reklama

Balotelli, w przeszłości występujący w tak słynnych klubach jak: Inter Mediolan, AC Milan, Manchester City i Liverpool, czeka na propozycje od nowego pracodawcy i według włoskich mediów jest "na celowniku" kilku klubów, m.in. Genoi, Fiorentiny oraz brazylijskiego Vasco da Gama.

9 listopada szkoleniowcem klubu z Florencji został Cesare Prandelli, który potrafił dotrzeć do ekscentrycznego piłkarza jako trener reprezentacji, m.in. podczas ME w 2012 r. rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. Wówczas Włosi awansowali finału, w którym ulegli jednak Hiszpanii 0:4.

Urodzony w Palerno Balotelli, którego biologiczni rodzice przyjechali z Ghany na Sycylię, wychowywał się w Brescii, gdzie dorastał w domu przybranych rodziców. Przed sezonem 2019/20 podpisał trzyletni kontrakt z klubem z tego miasta, który właśnie awansował do Serie A. Strzelił pięć goli w 19 spotkaniach, gdy sezon został przerwany w marcu z powodu pandemii koronawirusa.