Allegri, który w tym roku był łączony m.in. z Manchesterem United czy londyńskiego Arsenalem, od odejścia po sezonie 2018-19 z Juventusu Turyn pozostaje bezrobotny.

Reklama

Włoch jest jednym z najbardziej doświadczonych i utytułowanych "wolnych" szkoleniowców. Z Juventusem wywalczył pięć razy z rzędu tytuł mistrza kraju, a w 2011 roku do pierwszego miejsca w Serie A doprowadził Milan.

Teraz potwierdził, że szlifuje język angielski, aby szukać nowych wyzwań w pracy trenerskiej w Europie.

"Chciałbym spróbować sił w Premier League. We Włoszech byłem w Mediolanie cztery lata, pięć lat w Turynie. Chciałbym poznać inny futbol, najbardziej angielski, który stał się obecnie bardziej wyrafinowany i taktyczny niż kiedykolwiek, choć oczywiście wciąż oparty na tradycyjnych wzorcach. To dobra równowaga pomiędzy angielskim duchem a nową jakością, innym podejściem taktycznym" - zaznaczył szkoleniowiec.

Jego zdaniem angielska piłka nożna ciągle idzie do przodu, gdyż pracuje tam wielu doskonałych zagranicznych trenerów.

Na pytanie o najlepsze obecnie zespoły w Europie, Allegri wymienił Liverpool i Bayern Monachium. Pochwalił także Niemca Juergena Kloppa, pracującego w "The Reds".

"On wykonuje świetną robotę, stale ulepsza zespół. Liverpool ma graczy, którzy są bardzo szybcy, techniczni, silni fizycznie i mają charakter" - wskazał Allegri.