Piątek mecz z Unionem zaczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się od początku drugiej połowy, a losy meczu rozstrzygnął między 74. i 77. minutą. Najpierw strzelił gola na 2:1 po uderzeniu z około 12 metrów i rykoszecie. Następnie ustalił wynik spotkania efektownym strzałem z woleja z 15 metrów.

Za swój występ otrzymał najlepszą wśród graczy Herthy notę 1,5, czyli bliską ideału (w skali od 1-6, im niższa, tym lepsza).

Najlepszym piłkarzem 10. kolejki według "Kickera" został Ritsu Doan z Arminii Bielefeld. Japończyk strzelił gola i zaliczył asystę w wygranym 2:1 meczu z FSV Mainz.

Po raz piąty w jedenastce kolejki znalazł się lewy obrońca RB Lipsk Angelino. Żaden inny piłkarz nie był w tym sezonie wyróżniany tak często. Czterokrotnie "Kicker" wybierał Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium i Ridle Baku z VfL Wolfsburg.